Kabiny prysznicowe

Planując zakup gotowej kabiny w sklepie stacjonarnym lub internetowym warto zastanowić się nad zamówieniem kabiny na wymiar w naszej firmie. W kabinach Galaxy Glass nie ma elementów plastikowych. Kabiny wykonujemy ze szkła gr. od 8mm do 12mm w dowolnych rozmiarach i wysokościach. Wykonanie np. wysokiej kabiny 230cm nie stanowi problemu i może być rozwiązaniem dla osób wysokich. To najbardziej oczywista zaleta, ale są również aspekty estetyczne jak np. powiązanie górnej krawędzi kabiny prysznicowej z fugą płytek na ścianie, krawędzią lustra itd.

Poniżej prezentujemy jedną z najlepszych kabin prysznicowych, jakie wykonaliśmy.

Przy wykonywaniu kabin kierujemy się zasadą, że im mniej widocznych elementów metalowych tym lepiej. Jak najwięcej szkła przy wykorzystaniu minimum potrzebnych mocowań, jednocześnie uzyskując bardzo dużą sztywność konstrukcji. W tym celu korzystamy z najnowocześniejszych technologii zarezerwowanych dla zastosowań profesjonalnych. Są to żebra szklane usztywniające konstrukcję, mocowanie na silikonach strukturalnych. To technologie XXI wieku dotychczas stosowane na elewacjach wieżowców szklanych. Używamy również klejów UV do łączenia sztywnego szkła, co daje bardzo dobry efekt wytrzymałościowy całości oraz sprawia wrażenie, że zwykła kabina staje się gablotą niczym w sklepie jubilerskim.

Szczególnie polecamy kabiny prysznicowe, których elementy stałe są wpuszczone w ceowniki ze stali nierdzewnej/aluminium w podłogę i ścianę. Rozwiązanie najbardziej minimalistyczne, oszczędne w formie, wytrzymałe i modne. Trzeba pamiętać, że to rozwiązanie musi być wybrane przed położeniem glazury lub innej podłogi i wykańczania ścian, żeby mieć możliwość wpuszczenia profilów ceowych. Naszym zdaniem tak powinno się projektować i wykonywać ścianki szklane, które noszą fachowe nazwy "zabudowy całoszklane". W końcu nazwa zobowiązuje. Poniżej 2 zdjęcia pokazujące miejsce na kabinę prysznicową (stan surowy) oraz po zamontowaniu przez nas kabiny.