Lustra na wymiar

Wydaje się, że lustra są bardzo niewielkim i mało istotnym elementem mieszkania lub budynku. Często te prace zostawia się na koniec, próbując wykonać je jak najtaniej. Tymczasem doświadczenie pokazuje, że inwestorzy zwracają szczególną uwagę do detali. Tym, co najbardziej zmienia wystrój mieszkania lub budynku są właśnie duże powierzchnie luster. Mają znacznie większy wpływ na wygląd niż okładziny szklane ze szkła lakierowanego.

Rodzaje oferowanych luster ze względu na rodzaj szkła

  • lustra srebrne gr. 3, 4, 5, 6, 8mm - standardowe lustra
  • lustra srebrne na szkle Optiwhite lub ClearVision (lustra superbezbarwne lepiej oddające kolory odbicia)- nazywane również lustrami białymi lub niewłaściwie lustrami kryształowymi
  • lustra kolorowe brązowe, grafitowe, antyczne
  • lustra weneckie- jednostronnie przezierne
"Od ręki" mamy w ofercie lustra srebrne gr 4 i 5mm. Pozostałe lustra na zamówienie.

Krawędzie mogą być szlifowane i polerowane lub fazowane. Dodatkowo dla bezpieczeństwa lustro można podkleić folią safe, dzięki czemu po przypadkowym zbiciu lustra na podłogę nie spadną kawałki szkła.

Maksymalny wymiar luster jaki montujemy jest uzależniony od wielkości tafli oraz możliwości wniesienia lustra do pomieszczenia. Montowaliśmy już m.in. lustra o wymiarach 2,00x2,00m oraz 3,00x1,50m. Standardowo możemy dostarczyć lustra o maksymalnym wymiarze 3,21m.

Lustra moga być cięte w dowolnych kształtach oraz z dowolnymi otworami (technologia water jet).

Lustra z krawędziami szlifowanymi w naszym standardzie są przycinane do kształtu wnęki, która bardzo rzadko ma kształt prostokąta. Takie rozwiązanie gwarantuje idealną szczelinę między krawędzią lustra i płytkami lub ścianą. Naszym standardem jest szczelina szerokości 1,5mm, którą proponujemy wypełnić fugą, co daje najlepszy efekt bez prześwitów na krawędzi.

W większości konkurencyjnych firm szklarskich wycinanie luster do kształtu wnęki zwiększa cenę usługi o około 30%. Pamiętajcie Państwo, że u nas ta usługa zawsze jest w standardzie bez dodatkowych opłat.

Lustra z fazą od około 1,5 do 3,5 cm szerokości wycinamy standardowo do kształtu prostokąta, jeżeli linia odchodzi do 3mm od pionu lub poziomu. Jest to spowodowane złym schodzeniem się fazy na krawędziach szkła przy małych kątach i psuje efekt fazowania szkła.

Obecnie modne są na ścianach mozaiki z luster fazowanych. Do wykonania takich montaży jest niezbędna duża precyzja, żeby krawędzie np. 9 luster równo się połączyły. Mamy doświadczenie w tego typu realizacjach.

Bardzo ładnie prezentują się na ścianach lustra z krawędziami gierowanymi od strony widocznej. Idealnym przykładem jest lustro 5mm OptiWhite z krawędziami gierowanymi przyklejone do ściany pomalowanej na czarno. Niesamowite złudzenie głębi szkła sprawia wrażenie, jak by lustro było kryształowe.