Panele szklane z grafiką

Podstawowe zalety paneli szklanych z grafiką to: -wygląd fototapety w miejscach narażonych na zniszczenie jak łazienka (wilgoć), kuchnia (uderzenia, wilgoć, tłuszcze), na zewnątrz budynku (warunki atmosferyczne)
-mniejsze blaknięcie grafiki na szkle w porównaniu z fototapetą pod wpływem promieni UV
-możliwość uzyskania wyglądu kamienia naturalnego przy dużych rozmiarach pojedynczego elementu i w dużo niższej cenie niż kamień

Pozostałe zalety i wady są takie same jak dla zwykłego szkła (hartowanego).


Technologia, jaką oferujemy to wydruk cyfrowy bezpośrednio na szybie. Ploter korzysta z farb utwardzanych lampą UV. Jest to dużo trwalsza i nowocześniejsza metoda wykonania takich paneli niż folia naklejona od spodu szyby. Przetestowano to na zewnątrz budynku wystawiając szyby na promienie słońca a także w najczęstszym zastosowaniu czyli na ścianie kuchni za kuchenką gazową. Żeby nie demonizować folii z grafiką przyklejoną do szkła prezentujemy 3 zdjęcia z panelami w takiej technologii wykonane po 6 latach od montażu. Panele są cały czas jak nowe. Z tego wynika, że część opinii w internecie na temat danej technologii wykonania paneli to zwykły hejt firm-dostawców, którzy przekonują do swojego produktu.
Nośnikiem grafiki jest szyba zwykła lub hartowana w wersji float lub optiwhite. Jak dotąd korzystaliśmy z szyb o grubości 4, 6 oraz 8mm.
Możemy obrobić i skomponować dowolną grafikę wysokiej rozdzielczości np. ze strony Shutterstock lub Fotolia i wykonać panele z jej nadrukiem.
Od popularnej panoramy Nowego Jorku o różnej porze dnia :), przez kwiaty, najlepszy widok z ulubionych wakacji, motywy abstrakcyjne, kończąc na teksturach przypominających inne materiały wykończeniowe. W galerii znajduje się zrealizowany panel z obrazem desek oraz stali nierdzewnej. Można wykonać panele o wyglądzie kamienia i nietypowych płytek ceramicznych. Wygląd takich szkieł jest bardzo podobny do naturalnych materiałów (przy zachowaniu odpowiednio wysokiej rozdzielczości zdjęcia), natomiast łatwość utrzymania czystości nieporównywalnie większa. Przy doborze grafiki warto pamiętać, że takie szkło robimy na lata. Przy prawidłowym wykonaniu panele szklane powinny "przeżyć" meble kuchenne oklejane. Dobrany w pośpiechu obraz może się z czasem znudzić.