Blog o gablotach szklanych

Gabloty klejone na UV

Wykonujemy gabloty ze szkła float i odbarwianego OptiWhite w wersji hartowanej lub niehartowanej. Najpopularniejsze są gabloty ze szkła grubości 6mm z krawędziami ściętymi na prosto (szlif trapezowy). Możemy również wykonać gabloty, których krawędzie są ścięte pod kątem 45 stopni i składane. Nie tylko szkło pojedyncze 6-15mm, ale też laminowane służy za dobrą podstawę do wykonania gabloty. Standardowe szkło laminowane 44.1 ( z pojedynczą folią PVB) oraz bardziej zaawansowane kombinacje np. szyby optiwhite laminowane folią przezroczystą lub kolorową, a nawet kilkukrotnie zalaminowane szyby tworzące gablotę antywłamaniową.
Dla bardzo masywnych gablot doradzimy rodzaj szkła i sposób konstrukcji. Możemy również dokleić wzmocnienia np. w formie klocków wyciętych ze szkła OptiWhite 19mm.
Do klejenia używamy najlepszego na rynku kleju UV firmy Bohle, a formatki są wycinane na maszynach cnc Intermac, tak żeby uzyskać dokładny kąt prosty po oszlifowaniu. Dzięki temu na krawędziach nie widać utwardzonego kleju. Krawędzie szyb są szlifowane i polerowane na krawędziarce 9 lub 11 wrzecionowej z polerowaniem tlenkiem ceru. Nasze gabloty ze szkła znalazły uznanie w Polsce, Niemczech, Danii. Ich jakość jest idealna do sklepów jubilerskich. Zawsze bez widocznego kleju na łączeniach!


Gabloty szklane zrealizowane w CH Arkadia.
Gablota szklana ze szkła 8mm optiwhite, na zielonym tle nie widać różnicy między zwykłym szklem.
Gablota przykręcana do blatu osłaniająca grill do hod dogów. Szkło laminowane.
Gabloty z podświetleniem, półki szklane i drzwi.
Jedna z takich gablot już zagospodarowana.
Małe gabloty ze szkła gr. 6mm.
Klejenie UV gabloty ze szkła hartowanego 8mm.
Gablota z polerowanym łukiem.
Gablota do apteki.


Siedziba firmy

ul. Przyłuskiego 37a, 05-092 Łomianki

godziny otwarcia

pon. - sob. 7:00 - 18:00